سوالات متداول

چطور میتوانیم کمکتان کنم؟

مشاهده‌ی پیام خطا بعد از اعمال کد تخفیف  می‌تواند به دلایل زیر باشد

۱- کد تخفیف شما روی سفارش دیگری استفاده شده باشد. در این صورت اگر برای سفارش پرداخت نهایی انجام نشده و در وضعیت پرداخت ناموفق باشد، تا ۶ ساعت پس از ثبت، امکان پرداخت آنلاین آن از طریق ورود به قسمت پیگیری سفارشات وجود خواهد داشت.

۲- از تاریخ انقضاء تخفیف گذشته باشد.تخفیف محدود به کاربر و یا جهت استفاده از محصولات خاصی باشد.

طرح‌های تخفیفی(تفریح کالا) در بازه‌ها و مناسبت‌های مختلف، جهت ایجاد رونق در بازار کسب‌وکارهای خانگی، طرح‌های متنوع تخفیفی در نظر می‌گیرد.روش اطلاع‌رسانی کدها و طرح‌های تخفیفی عموما به صورت زیر انجام می‌شود: ارسال پیامک به شماره همراهی که با آن اقدام به ثبت نام نموده‌اید.در پست‌ها و استوری‌های پیج اینستاگرام تفریح کالا  و همچنین ثبت نام در خبر نامه سایت صورت میگیرد

پس از ثبت سفارش لینک پیگیری سفارش برای شما پیامک می‌شود. وقتی روی لینک کلیک کنید، می‌توانید سفارش خود را به همراه وضعیت هر محصول مشاهده بفرمایید.هم‌چنین دسترسی به این قسمت از طریق قسمت پیگیری سفارش در سایت نیز امکان پذیر است .

اگر محصول از تریق پست ارسال شود پس از پایان مهلت آماده‌سازی و ارسال محصول توسط شرکت، کد رهگیری پستی در سفارش شما ثبت می‌شود.کد رهگیری پستی یک عدد ۲۴ رقمی است که از طریق آن امکان رهگیری مرسولات پستی، ممکن می‌شود.برای رهگیری مرسوله‌ی پستی باید کد رهگیری را در سامانه‌ی رهگیری مرسولات پستی وارد نمایید.